В Балті відбулась перша персональна виставка Анастасії Маліношевської. (+ фоторепортаж)

_MG_1306

Другого червня у виставковому залі Балтського районного історико-краєзнавчого музею пройшла персональна виставка авторських іграшок Маліношевської Анастасії, під час якої також відбулася презентація її першої книги дитячих казок «Сказки из-под подушки».


Анастасія народилася та виросла в м. Балта, в творчій родині Шендеровських. Саме тому, як зазначає сама Настя, вона просто не могла не стати творчою особистістю.
Не дивлячись на те, що виставка здебільшого розрахована на дітей, на її відкритті було багато і дорослих жителів Балти. Для дітей була підготовлена організаторами виставки обширна розважальна програма, в якій вони приймали безпосередню участь.
Анастасія читала присутнім свої казки та розповідала історії іграшок, які вона виготовляє власними руками. Господиня виставки зазначає: «На створення іграшок мене надихає мій маленький син, він же ж і є натхненником у написанні казок. А казки у мене про життєві ситуації, які зустрічаються у кожного. Вони не лише для дітей, а й для дорослих також, тому що в кожній з цих історій можна знайти себе, своїх друзів та знайомих і зрозуміти, як зі складних ситуацій вийти з гумором та добротою. Ці казки повчальні і трішки прості, але ми всі їх дуже любимо.»
Анастасія Маліношевська, дійсно, творча і не ординарна особистість, яка часто приймає участь у виставках та пленерах, як на теренах України, так і за кордоном, але першу персональну виставку вона вирішила провести все ж таки в місті, в якому народилася і виросла: «У мене багато запитують, чому свою першу виставку я не проводжу в Одесі, де зараз живу. Відповідь дуже проста – Балта це таке рідне, улюблене місто, де надзвичайно теплі та душевні люди, і мені захотілося поділитися з ними частинкою власної творчості. Адже іграшки — мої друзі, герої різних казок та історій, які йдуть з мого серця.»
Іграшки зроблені Анастасією на вигляд дуже прості, але від цього вони здаються надзвичайно близькими, ніби з твого особистого дитинства, таким ж є і відчуття від ілюстрацій книжки Настіних казок. І це не випадковий збіг, адже ілюстрував книжку батько Анастасії, відомий балтський художник, Сергій Шендеровський: «Створювати ілюстрації до книжки казок власної доньки – це було, напевно, саме цікаве відчуття. Тут треба було занурювати у образи героїв, треба було знати їх історію та характери. Почуття немов у пісні Бітлз «Неймовірна магічна подорож» — це і було найцікавішим у творчому плані . Що буде далі? Ми все обміркуємо в родинному колі, але цей проект вже показав свою життєздатність і може мати продовження.»
Одну з основних ролей у створенні збірки казок Анастасії Маліношевської відіграв її чоловік Віль, але він дуже скромна людина: «Створює казки Настя, а я тільки приводжу їх до читабельного вигляду. Вигадати казку значно складніше, ніж просто подати її у формі зручній для читання. А взагалі, після цієї виставки я вже не зможу ставитися до своєї дружини як раніше, адже вона відкрилася для мене по-новому.»

Автор статьи: Роман Грушко

Оригинал статьи можно посмотреть тут http://provinciya.net.ua/

 

Поделиться мнением

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

WP-SpamFree by Pole Position Marketing